PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99390}

To właśnie miłość

Love Actually
7,6 263 386
ocen
7,6 10 1 263386
7,3 34
oceny krytyków
To właśnie miłość
powrót do forum filmu To właśnie miłość

twórcy "Listów do M" jakoś nie wzorowali się na tej produkcji? Ciekawe czy Wy tez widzicie jakies podobieństwa... Pozdrawiam świątecznie :)

ocenił(a) film na 8
jabea

Ja czytałem, że "Kochajmy się od święta" jest amerykańską odpowiedzią (odpowiedzią, nie remake'iem) na "To właśnie milłość".

jabea

Hmm... Chyba pierwszym podobieństwem jakie można dostrzec to czas akcji (święta ), a także podobna koncepcja splatających się różnych historii. Nie wiem czy innym też, ale mnie nawet plakat wydał się zgapiony...:-)

ocenił(a) film na 10
Blancaguitar

historie w Love actually się nie splatają. Nigdy nie rozumiałam porównywania tych filmów. To chyba przez plakat do filmu Listy do M. Zgadza się jedynie czas akcji.

spacey1

Nie uważam "Listów..." za remake "Love actually", jedynie pomysł wydaje się podobny. A co do splotu wątków... rzeczywiście nie są ściśle powiązane, chyba głównie myślałam o premierze i jego siostrze:)

ocenił(a) film na 10
Blancaguitar

Faktycznie, kiedy już się wypowiedziałam, przypomniałam sobie związki między wątkami. Premier i jego siostra na pewno. Plakat na pewno. Dystrybucja i promocja "Listów do M" chciała, aby ten film się kojarzył widzom i … udało się :)

ocenił(a) film na 9
spacey1

Ależ tam większość wątków się ze sobą splata!!! I to o wiele mocniej niż w "Listach...".

jabea

Podobno tak, ale moim zdaniem te filmy sporo się różnią. I jakoś większą sympatią darzę "Listy do M.", bo bardziej można się utożsamić z bohaterami.

jabea

Tak."Listy do M" były raczej robione na wzór "Love Actually".
Na wikipedii jest napisane:
Plakat i konstrukcja fabularna filmu nawiązują do angielskiej komedii romantycznej z 2003 roku - To właśnie miłość (ang. Love Actually). Pomimo tych powierzchownych podobieństw, fabuły poszczególnych opowieści, składających się na cały film, już nie przypominały w detalach komedii Richarda Curtisa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Listy_do_M.

ocenił(a) film na 10
jabea

Wg mnie wzorowali się i to bardzo, i dlatego też bojkotuję ten [Listy do M.] film i nie mam zamiaru go oglądać. O! :-P

ocenił(a) film na 9
jabea

Ta, jest podobieństwo ... Jak, nie przymieżając, PAŁy do PAŁacu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones